evm
23 مرداد 1401 - 23:09

جریان صدر شنبه آینده را برای تظاهرات میلیونی تعیین کرد

چهره نزدیک به رهبر جریان صدر در پیامی، روز شنبه آینده را به عنوان روز برگزاری تظاهرات میلیونی طرفداران این جریان اعلام کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «صالح محمد العراقی» از چهره‌های نزدیک به سید مقتدا الصدر اعلام کرد که شنبه آینده تظاهرات میلیونی در میدان التحریر برگزار خواهد شد.

بنابر گزارش شبکه المیادین، العراقی افزود که شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پس از تجمع در میدان التحریر به سمت میدان «الاحتفالات» راهپیمایی خواهند کرد.

این در حالی است که العراقی از ظهر پنجشنبه (۲۰ مرداد) از حامیان این جریان خواست که مجددا در شهرهای عراق تظاهرات کنند.

وی در توجیه تجمع آشوبگران حامی صدر، مواردی مطرح کرد از جمله «خشمگین کردن افراد فاسد، پر کردن فرمهایی برای ارائه به دستگاه قضا به منظور انحلال پارلمان و ابراز همدردی با اهل بیت علیهم السلام در سومین روز [شهادت] امام [حسین (ع)]».

امیدها در کشور عراق پس از ۱۰ ماه با معرفی «محمد شیاع السودانی» به عنوان نامزد منصب نخست‌وزیری زنده شد و در حالی که پارلمان نیز خود را برای انتخاب رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس پارلمان آماده می‌کرد، تظاهرات حامیان جریان صدر برای مخالفت با روند سیاسی، شرایط عراق را پیچیده کرد.

آشوبگران حامی رهبر جریان صدر طی هفته گذشته چند بار پس از ورود غیرقانونی به «منطقه سبز» بغداد، وارد صحن پارلمان شدند و همچنان به تحصن خود در منطقه سبز ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/خ

منبع: فارس
شناسه خبر: 585022