evm
11 مرداد 1401 - 08:30

بررسی علت رویارویی کوفیان با سیدالشهدا(ع)

تولیت آستان مقدس امامزاده صالح(ع) گفت: این که دشمنان اینقدر از حجاب می‌گویند به این دلیل است که به این نتیجه رسیده‌اند که هر زن با چادری که در ایران راه می‌رود، به منزله یک پرچم برای جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی، تولیت آستان مقدس امامزاده صالح(ع) شامگاه دوشنبه در شب سوم مراسم هیات عاشورائیان اصفهان با اشاره به جریانات اخیر و موج‌سواری‌ها علیه زن و حجاب اسلامی اظهار داشت: این که دشمنان اینقدر از حجاب می‌گویند به این دلیل است که به این نتیجه رسیده‌اند که هر زن با چادری که در ایران راه می‌رود، به منزله یک پرچم برای جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به شرایط سال ۶۱ هجری برای امام حسین(ع) و همراهی مردم با ایشان عنوان کرد: مردم حدود ۱۲ تا ۱۸ هزار نامه دادند و از امام‌شان دعوت کردند، مردم کوفه اتفاقاً پای کار امام حسین(ع) بودند که از او دعوت کردند و دل‌هایشان با امام بود اما به دلیل رشوه و حرام‌خواری شمشیرهایشان علیه امام بود.

بی آزار تهرانی ادامه داد: خیلی‌ها را می‌بینیم که خود را باایمان می‌دانند اما خیلی راحت حرف از رشوه و کارچاق کنی می‌زنند و از نتیجه این عمل غافل‌اند؛ باید به عاقبت مردم کوفه توجه کنند.

تولیت آستان مقدس امامزاده صالح(ع) با بیان اینکه در آن زمان مسلمانان یکی یکی کنار کشیدند و یا تماشاچی شدند یا علیه امام جنگیدند، اظهار داشت: وهب، نصرانی بود اما در مقابل کسانی که بهانه‌های مختلفی آوردند و فریب دنیا را خوردند، پای کار امام ایستاد.

وی ادامه داد: وهب فرصتی نداشت که در دین اسلام عملی انجام دهد اما به شهادت رسید و تنها بانوی شهیده در مقتل‌الحسین نیز همان همسر مسیحی تازه مسلمان شده و تازه عروس وهب بود.

بی‌آزار تهرانی بیان داشت: می‌گویند که وهب موهای بلندی داشت، جبهه مقابل پس از شهادت او به خیال اینکه مادر او تازه مسلمان است و ایمان قوی ندارد می‌خواستند از او سواستفاده کنند، به همین دلیل سر بریده شده را جلوی خیمه مادر انداختند اما این مادر موهای بلند پسرش را دور دستش گره زد و جلوی خیمه دشمن انداخت و گفت ما چیزی را که در راه خدا دادیم، پس نمی‌گیریم و اینطور نقشه دشمن را نقش بر آب کرد.

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/آ/

منبع: فارس
شناسه خبر: 516447